Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Prave to pozeram, z Pardubic sa stava novy Florenc :)

Myslim, ze tymto je vyriesany aj "problem" sekundarneho prazskeho letiska pre lowcosty

0 Citovat

Tak ta Oděsa je paráda. Hned příští rok využiji. Bude zase pobyt u moře v Zatoce a dobrá neipa v Oděse co Cali :-)))

0 Citovat

Tak u Vodochod s novým majitelem padly plány na civilní létání, tak Pardubice jsou víceméně jediná další možnost. Teď asi je PRG ochotné trochu ke slevám, až se za rok (snad) vrátí více provozu včetně dálkovek, může to víc tlačit lowcosty pryč, přestože ze začátku asi spíš na "outcoming" linky, než na "incoming", kde ta citlivost na cenu nebude taková. 

0 Citovat

Vcera jsem tady psal, ze asi Wizz s Pardubicema konci. To proto, ze me prislo storno na nekolik letu v lete 2022 a  v systemu nebyl zadny let v letnim letovem radu z Pardubic. V noci to vratili a jeste pridali Charkov a Odesu, super! 

0 Citovat

vrabci si suskaj, ze by mohl Wizz pridat i neco do Ostravy 😏

0 Citovat

Radsi do tech Pardubic, nez do Ostravy to uz mame  my Jihocesi bliz do Vidne 😜

btw. Ten Charkov prubnu  rad, pokud  do leta vydrzi, v Odese jsem byl uz x-krat, ale zase zaletet se vykoupat za +-litr taky neni k zahozeni 🤔

0 Citovat

Tak ony i ty Pardubice jsou z ČB časově srovnatelný s Vídní.

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

vrabci si suskaj, ze by mohl Wizz pridat i neco do Ostravy 😏

A ti vrabci jsou důvěryhodní ? Wizz nikdy z Ostravy nelítal, tak tam nemůže nic přidávat... maximálně zavést :-)

0 Citovat

Nesetkal se nekdo s něčím podobným? Měl jsem let Vídeň-Malaga-Videň na 30.10. až 4.11. Wizz let 4.11. zrušil a automaticky přehodil na 2.11. Nabízí klasicky 3 možnosti: Změnit let, Potvrdit změny, Vratit prostředky. Když ale se pokusím změnit let na 28.10. - 2.11. u letu 2.11. mi napíše "Vyprodáno". Nelze ani koupit samostatně a v systému se tváří, že nic toho 2. neletí. Nevíte co s tím?

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Nesetkal se nekdo s něčím podobným? Měl jsem let Vídeň-Malaga-Videň na 30.10. až 4.11. Wizz let 4.11. zrušil a automaticky přehodil na 2.11. Nabízí klasicky 3 možnosti: Změnit let, Potvrdit změny, Vratit prostředky. Když ale se pokusím změnit let na 28.10. - 2.11. u letu 2.11. mi napíše "Vyprodáno". Nelze ani koupit samostatně a v systému se tváří, že nic toho 2. neletí. Nevíte co s tím?

Zavolat na infolinku, obcas maji nejaky bug pri rebookovani, at uz kvuli zmene ze strany W6 nebo kdyz rebookujes skrze Wizz flex. Nejake lety proste nejdou vybrat. Nenechat se odbyt na infolince, ze let je vyprodany/nepoleti (jednou me takhle vyfuckovali). Pokud se ten let normalne prodava, tak by ti to tam meli prehodit.

0 Citovat

Poslednu dobu sa to stava cim dalej, tym castejsie. Neviem flexnut lety na Egypt a Jordansko, uz som videl aj Grecko. Nabuduce pisem complain, prestava ma to bavit.

0 Citovat

Měl byste někdo tip na let s velmi vysokou pravděpodobností jeho zrušení? Potřebuji uplatnit wizz kredit, letět ale v následujících měsících neplánuji.

0 Citovat

Buď cokoliv z Maroka do Německa nebo UK (nevím kolik tam toho je) co nejdříve nebo cokoliv co je za dlouho (září, říjen) tam nějaká změna bude určitě (zejména méně frekventované spoje).

Anebo si koupit už něco na letní dovcu. S tím že buď poletís nebo by mohla být změna. 

0 Citovat

Pokud někdo potřebuje prodloužit platnost kreditu, má teď ideální možnost při rezervaci letu do 31.12. do Maroka, např. z Itálie.

https://www.royalairmaroc.com/in...isruptions

0 Citovat

Diky, vyuzito. 

0 Citovat

Talianske mesta z VIE a BUD spiatocne za 4 €, zvecsa januar\februar

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Pokud někdo potřebuje prodloužit platnost kreditu, má teď ideální možnost při rezervaci letu do 31.12. do Maroka, např. z Itálie.

https://www.royalairmaroc.com/in...isruptions

Díky za tip. Potřeboval jsem protočit celkem dost kreditu,  takze ideální 🙂. A už zrušeno 

0 Citovat

Ted jsem se podíval na ten let do Akaby z Vídně příští pátek a už mi to píše, že budou změny. Tak jsem zvědavý, jak to dopadne :-). 

0 Citovat

Právě dorazila zpráva o zrušení letu. Takže Akaba prozatím s Wizzem z Vídně mimo hru. Nu což zkusím zažádat o kompenzaci :-). 

0 Citovat

Tak nejen Akaba ale i Ammán do konce března zrušený.

0 Citovat

Díky za info @niemandos_1. Tak to je v pytli, doufal jsem na poslední chvíli , že ta Akaba na Vánoce zůstane . 

Stále tam ale na podobný termín visí ještě Ryanair do Akaby, tak váhám...do toho zase zpřísnění testování , celý je to zase "na levačku" :-(

0 Citovat

Já neváhám vůbec. V neděli to maji zase zpřísňovat, takže kdo ví, jak to bude. Raději si připlatit a letět jinam. Nakonec tě to možná vyjde i levněji. 

0 Citovat

Souhlas, pokud je cílem hlavně moře a pláže, letět můžete třeba do Egypta a vyjde to i levněji. Egyptská vláda je s opatřeními rozumnější, tak snad jí to vydrží. Navíc je třeba v Hurghade moře asi o 1,5 st. C teplejší, což je při delším šnorchlování podstatný rozdíl. Dnešních 24,2 až 25,2 dle 2 různých webů už mě za hodinu celkem při 2 po sobě následujících trochu prochladlo, a to bylo slunečno s až 27 st.C, ale maxima mají být dále už jen do 21, takže to bude lepší spíš Mexiko. Přidávám fotky z celodenního výletu na šnorchlování u ostrova Giftun a Paradise beach, což přes LMholiday stalo 30 eur (+poplatek za NP 4 eura, což po mě ale nechtěli). Korály a ryby jsou tu krásné a viděl jsem i asi 2metrovou murenu. Ještě jsme v závěru viděli zblízka 2x delfíny, což nebylo v programu a u výletu na delfíny za 40 eur je pozorování prý na 70 %. Jinak pláže v Hurghade jsou malinké, spíš nouzovka a ještě běžně za 100 až 200 Kč i víc, ale pláž v Akabe asi taky za nic nestojí (tady je aspoň uklízí za ty prachy) a ani ty jižně od Akaby se s JV Asii srovnávat nedají (a korály a ryby s Egyptem).

Jsem tu v apartmánu za 15 USD, ale většinu cesty budu u Nilu. Najíst se dá skromně za 30 Kč (sawarma), ale výborně i za mnohem víc. Granátová jablka jsou stejně levná jako v Jordánsku nebo Maroku, tak je jím téměř každý den. Trochu jsem se rozepsal OT, ale nevím, kam to dát. 1. fotka je Paradise beach nebo spíš těsně vedle, ale z ní jsem hned prchal (hudba - z části ruské disko, samý slunečník, i když aspoň z přírodních materiálů, lidi, i když mnohem míň než dřív) asi 1 km, kde jsem našel soukromé minipláže (mělko, ale plavat se dalo, při vstupu do vody jsem viděl bílošedé rejnoky).


img-20211211-104634-2.jpg

0 Citovat

Ještě 2. fotka.


img-20211211-134136-3.jpg

0 Citovat

Jasně, takto jen souhlas, ale když u mě je South beach u Akaby taková "srdcovka" . Mám 2 děti (15 + 11) a všichni tři se potápíme. To co je k vidění pod vodou u South beach  při ponoru z pláže, za tím se jezdí v Egyptě lodí na celodenní dive trip se 2 ponory. Jordánci tam před lety, z důvodu zvýšení atraktivity, potopili vojenský tank, letadlo Herkules, obchodní loď Cider Pride, vrtulník a to vše v nenáročný hloubce, pro děti super. Navíc jsme se všichni doma shodli, že ta jordánská autenticita na South beach, večerní výlet do Akaby na večeři, nevtíraví Jordánci (ve srovnání s Egyptem) je zase něco jiného, než klasika AI Egypt. Navíc nás láká na pár dní přejet do Saudské Arábie, hranice je od South Brach asi 10 km, turistické vízum se před Coronou už vydávalo. Dle místních jsou tam korálové útesy v takovém stavu, jako v Egyptě před 30 lety. V normální době jsme to střídali (Egypt AI x Akaba), nyní to fakt vypadá jen na Egypt, co se jistoty odletu týká :-). 

0